Heb je ooit een video in FLV-formaat gehad, maar had je alleen het geluid ervan nodig? Dat is waar FLV naar WAV van pas komt.

In dit bericht leggen we uit wat FLV- en WAV-bestanden zijn, zodat je het verschil tussen beide begrijpt. We bespreken ook de redenen waarom je FLV naar WAV zou willen converteren. Vervolgens geven we je een betrouwbare manier om FLV naar WAV te converteren met een krachtige converter die het proces snel en eenvoudig maakt.

Nadat u dit artikel hebt gelezen, weet u precies welke formaten dit zijn, waarom de conversie belangrijk is en hoe u dit zelf zonder problemen kunt doen.

FLV naar WAV

Deel 1. Wat zijn FLV- en WAV-bestanden?

Laten we het eerst duidelijk maken. FLV en WAV zijn beide bestandsformaten, maar ze worden voor verschillende doeleinden gebruikt. De ene is voor video en de andere voor audio. Ze zijn populair en bestaan ​​al jaren. Mensen gebruiken ze voor het opslaan, delen of afspelen van mediabestanden.

1. FLV-bestanden

FLV staat voor Flash Video. Het is een videobestandsformaat. Het is gemaakt om video's online af te spelen met Adobe Flash Player. Destijds gebruikten veel websites FLV omdat het snel laadde, zelfs met een trage internetverbinding. Het formaat slaat video, audio en soms tekst zoals ondertiteling op. Je kon video's in je browser bekijken zonder ze te downloaden. FLV bestaat nog steeds, maar is niet meer zo populair sinds Flash Player werd stopgezet. Tegenwoordig worden andere formaten zoals MP4 vaker gebruikt.

2. WAV-bestanden

WAV staat voor Waveform Audio File. Het is een audiobestandsformaat. Microsoft en IBM ontwikkelden het in de jaren 1990. WAV-bestanden slaan geluid op in hoge kwaliteit. Ze zijn niet gecomprimeerd, waardoor de bestandsgrootte groot kan zijn. Daarom worden ze vaak gebruikt voor het opnemen, bewerken of opslaan van geluidseffecten zonder detailverlies. Veel programma's kunnen WAV-bestanden afspelen en ze worden nog steeds veel gebruikt in professioneel audiowerk.

Deel 2. Waarom FLV naar WAV converteren

Soms is een video niet wat je het meest nodig hebt. Het is het geluid erin dat telt. FLV-bestanden bevatten zowel video als audio, maar WAV-bestanden richten zich alleen op het geluid. Het converteren van FLV naar WAV kan op veel manieren nuttig zijn, en elke reden hangt af van wat je met het bestand wilt doen.

1. Wanneer kwaliteit belangrijk is

Soms moet het geluid zo helder mogelijk zijn. Je werkt misschien aan muziek, een stemopname of geluidseffecten. De manier waarop FLV audio opslaat, verschilt van WAV, en dat verschil kan de manier waarop het geluid aanvoelt en wordt afgespeeld, veranderen.

2. Wanneer bewerken het doel is

Videobestanden nemen meer ruimte in beslag en vereisen meer computerkracht om te bewerken. Als u alleen met het geluid wilt werken, hoeft u het videogedeelte niet te bewaren. Een kleiner, eenvoudiger bestand maakt het bewerkingsproces soepeler.

3. Wanneer u het overal nodig heeft

Niet elk apparaat of elke app kan een FLV-bestand verwerken, maar de meeste wel. een WAV afspelen bestand zonder problemen. Het kan het makkelijker maken om het bestand te delen of op verschillende plaatsen te gebruiken zonder dat je je zorgen hoeft te maken over fouten.

4. Wanneer alleen de audio belangrijk is

Soms voegt de foto geen waarde toe. Je wilt misschien alleen een liedje, een toespraak of een speciaal geluid. Het bewaren van de video zou alleen maar extra ruimte in beslag nemen die je niet nodig hebt.

5. Wanneer u een bestand wilt dat lang meegaat

Sommige formaten verliezen na verloop van tijd kwaliteit als ze te vaak worden gecomprimeerd of geconverteerd. WAV behoudt het originele geluid, waardoor het een veilige keuze is voor archivering.

Deel 3. Hoe FLV naar WAV converteren

Compatibiliteit: Windows & Mac

Uit de bovenstaande details weet u nu waarom het converteren van FLV naar WAV essentieel kan zijn. Daarom laten we u in deze sectie zien hoe u dit kunt doen met behulp van Tipard Video Converter UltimateHet is gemakkelijk, dus het maakt niet uit of je het al eerder hebt gedaan of niet.

De interface van Tipard Video Converter Ultimate is eenvoudig en duidelijk, zodat je de knoppen gemakkelijk kunt vinden zonder te verdwalen. De conversiesnelheid is snel, tot wel 60x, dus je hoeft niet lang te wachten. Je kunt ook audio-instellingen zoals encoder, samplefrequentie, kanaal en bitsnelheid nauwkeurig afstemmen op je behoeften.

Laten we nu de stappen doornemen waarmee u uw FLV-bestand in een mum van tijd kunt omzetten in een WAV-bestand van hoge kwaliteit.

Stap 1 Start de FLV naar WAV Converter

Open eerst de FLV naar WAV converter op je computer. Als je deze nog niet hebt, kun je de onderstaande downloadknoppen gebruiken. Na het downloaden kun je de converter installeren en openen.

Stap 2 Voeg uw FLV-bestand toe

Kijk naar het midden van de interface. Je ziet een grote Toevoegen Klik erop. Kies vervolgens het FLV-bestand van je computer. Je kunt het bestand ook rechtstreeks naar het programma verplaatsen. Het wordt geladen en weergegeven in het hoofdscherm.

Voeg uw FLV-bestand toe

Stap 3 Kies WAV als uitvoerformaat

In de rechterhoek van uw geüploade bestand staat een Formaat dropdownmenu; klik erop om de lijst met formaten te openen. Je ziet veel categorieën. Ga naar Audio en selecteer WAVMet het programma kun je ook de gewenste kwaliteit kiezen. Je kunt de originele kwaliteit behouden of aanpassen als je een kleinere bestandsgrootte nodig hebt.

Kies WAV als uitvoerformaat

Stap 4 Stel de uitvoermap in

Onderaan het venster ziet u Opslaan inKlik erop, selecteer Bladeren en map selecteren, en kies de locatie waar u het WAV-bestand wilt opslaan. Het is het beste om een ​​map te kiezen die u later gemakkelijk kunt terugvinden.

Stel de uitvoermap in

Stap 5 Start de FLV naar WAV conversie

Als alles klaar is, klik je op de grote Alles omzetten Knop in de rechteronderhoek. Tipard Video Converter Ultimate begint met het omzetten van je FLV-bestand naar een WAV-bestand. De snelheid is hoog, dus je zult je niet vervelen terwijl je wacht op je uitvoerbestand.

Begin met het veranderen van FLV naar WAV

Zodra het proces is voltooid, opent Tipard Video Converter Ultimate de map met je nieuwe bestand. Speel het af om te controleren of het goed klinkt. Je hebt nu je audio in WAV-formaat, klaar om te bewerken, op te slaan of te delen.

Wat kan Tipard Video Converter Ultimate nog meer:

  • Bewerkingshulpmiddelen - Met Tipard Video Converter Ultimate kunt u video's roteren en bijsnijden, delen die u niet nodig hebt, effecten en filters toevoegen, een watermerk plaatsen en audio bewerken of ondertitels.
  • MV- en collagemaker - U kunt muziekvideo's en fotocollages maken zonder dat u een ander programma nodig hebt.
  • Videoverbetering - U kunt de videokwaliteit verbeteren door de resolutie te verhogen, videoruis te verwijderen, de helderheid en het contrast te corrigeren en trillingen in clips te verminderen.
  • Alles-in-één sectie - Het biedt één plek waar u met video, audio en zelfs afbeeldingen of gegevensbestanden kunt werken.
  • Schijf Ripper - U kunt dvd's of Blu-rays rippen naar digitale formaten voor eenvoudiger opslaan en afspelen.

Conclusie

Leren hoe te FLV naar WAV converteren Het begint met te weten waarom je het moet doen. Het is essentieel om eerst de redenen te begrijpen, en die hebben we hierboven al gedeeld.

Zodra je de voordelen kent, is de volgende stap leren hoe je ze kunt realiseren. Gelukkig, Tipard Video Converter Ultimate maakt het proces eenvoudig en snel. Het geeft je de tools om je FLV-bestanden eenvoudig om te zetten in hoogwaardige WAV-audio.

Nu hebt u alles wat u nodig hebt om FLV naar WAV te converteren wanneer u maar wilt!

Over de auteur

Kenny Kevin

Kenny Kevin

Dit artikel is geschreven door Kenny Kevin, een senior redacteur bij Tipard Studio, gespecialiseerd in videoconversie en -bewerking. Na het behalen van zijn Bachelor of Fine Arts in Filmproductie, sloot Kenny zich aan bij het Tipard-team om zijn uitgebreide kennis van de digitale wereld te delen. Zijn werk richt zich op videoconversie, -bewerking, remuxen en hercoderen. Kenny's technische expertise en praktische ervaring maken hem een ​​betrouwbare gids voor gebruikers die op zoek zijn naar professionele video-oplossingen.

Tipard Video Converter UltimateTipard Video Converter Ultimate